Jméno Heslo

Naši partneři

Zdravé zuby

Výukový program péče o chrup

Probační a mediační služba ČR pro Střdočeský kraj

Projekt určený žákům 8. ročníku je komplexně zaměřen na minimalizaci rirzik vedoucích k trestné činnosti a trestné odpovědnosti.

Policie ČR

„Ajaxův zápisník“ je prevenitvní projekt pro žáky 2.ročníku.
Cílem je zvyšovat právní vědomí již u dětí mladšího školního věku; průvodce jim dělá policejní pes Ajax. Žáci dostávají zápisník, s kterým pracují po celý rok za pomoci učitelů a rodičů. Policisté pro ně připravují různé soutěže a testy a přitom zjišťují, co se od policejního psa Ajaxe naučili. Zápisník obsahuje 10 témat, každé téma je vždy na 1 měsíc ve školním roce. Témata jsou zařazena vhodně vzhledem k věku žáků. Malí školáci se postupně seznamují s policistou, s činnostmi policie, dopravní tématikou a od listopadu začínají závažnější témata, kdy již děti znají "svého policistu" a navykli si na práci se zápisníkem.

Maják - oblastní charita Kutná Hora

Děti naší školy mají možnost pravidelně navštěvovat a navštěvují Centrum Maják. Zde jsou jim nabízeny volnočasové aktivity, doučování a logopedie pro děti školního věku.

Sfumato - splývavé čtení

Naše škola přistoupila  v loňském roce do projektu OP VK „Sfumato – čtenářská gramotnost žáků základních škol“, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Projekt „Sfumato – čtenářská gramotnost žáků základních škol“ finančně podporuje především vzdělávání pedagogů základních škol Středočeského kraje v nové metodice výuky prvopočátečního čtení SFUMATO tak, aby její úspěšnou implementací bylo dosaženo zvýšení úrovně čtenářské gramotnosti žáků základních škol Středočeského kraje. Nositelem této metody SFUMATO® - SPLÝVAVÉ ČTENÍ® a jejího know-how je společnost ABCMusic v. o. s. reprezentovaná autorkou metody PaedDr. Máriou Navrátilovou.
V současné době je metoda Sfumato vnímána jako inovativní, ale především velmi účinná metoda výuky počátečního čtení na I. stupni ZŠ.

Nová škola

Do projektu se naše škola zapojila v roce 2013 a spolu s třemi dalšími školami se stala pilotmí školou.
Cílem projektu Školní asistrent  je posílit rovné příležitosti předškolních dětí a žáků ZŠ z odlišného sociokulturního prostředí prostřednictvím zpřístupnění funkce školního asistenta pro sociálně znevýhodněné, zvyšování jeho kompetencí a rozšíření nabídky asistenčních služeb poskytovaných ZŠ.

Ovoce do škol

Evropský projeet na podporu zdravé výživy. Již druhým rokem je naše škola zapojena do evropského projektu Ovoce do škol. Cílem projektu je podpořit zdravou výživu a zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny u dětí. Každý týden dostávají žáci 1.-5. ročníku ke svačině zdarma ovoce nebo zeleninu.

Pod horami o.s.

Program zaměřený na ekologickou výchovu

Prostor o.s.

Preventivní programy o.s. Prostor jsou určeny pro žáky II. stupně naší školy, jejich třídní učitelé, metodika prevence a rodiče žáků cílové skupiny.
Jejich cílem je pomáhat a  předcházet negativním jevům rizikového chování.
Program primární prevence Prostor plus o.p.s. se ve svých aktivitách zaměřuje na problematiku užívání návykových látek (legální i nelegální návykové látky, jejich účinky a rizika). Dále na problematiku dalších projevů rizikového chování jako: rasismus, xenofobie, šikana, kyberšikana, projevy agrese, sexuální rizikové chování  a na podporu osobnostního rozvoje (posilování sebejistoty, zvládání konfliktních situací, práce s emocemi, efektivní komunikace, schopnost čelit sociálnímu tlaku).

1  [2]

Další